Książki

Pamiętniki marzeń to pełna ciepła, czarodziejska opowieść o przyjaźni, miłości i odwadze spełnienia tego, czego się naprawdę w życiu pragnie. Czy dziecięce marzenia mają wyjątkową moc? Czy jeśli bardzo się czegoś pragnie, można to spełnić, choćby w odległej przyszłości?

Mikołaj jest uczniem drugiej klasy. W jego szkole już od trzydziestu lat kultywowana jest wyjątkowa tradycja pamiętników marzeń. Wypełniają je wszystkie dzieci w drugim roku nauki. Zamykają w nich sny, które mogą się ziścić. Ale Mikołaj nie wie, o czym napisać. Nie ma już marzeń. Rodzice zadecydowali, że się rozwodzą i cały świat chłopca legł w gruzach.

Czy to możliwe, by niepozorne zakurzone książeczki wyciągnięte ze szkolnego magazynu zmieniły coś w jego życiu?

Kup Pamiętniki marzeń

Szklanka z koszyczkiem to wzruszająca powieść o dzieciństwie w późnych latach PRL-u.

Dla dzieci, które na chwilę chciałyby się przenieść do czasów dzieciństwa swoich rodziców.
Dla rodziców, którzy przez chwilę chcieliby poczuć się dziećmi.

Ośmioletnia Inka dowiaduje się, że Tata, którego bardzo podziwiała, opuścił ją i mamę. To dopiero początek zmian w jej życiu. Wraz z mamą musi przeprowadzić się z nowego kolorowego osiedla do starego, szarego bloku. Pewnego dnia odkrywa w kuchni magiczne szklanki z koszyczkiem, które mają moc przenoszenia w czasie. Wystarczy jeden łyk, by przenieść się do czasów, gdy mama miała 8 lat, czyli do roku 1987. Okazuje się, że jest to podróż w tę i z powrotem. Trzeba znów wypić ze szklanek z koszyczkiem, o które w latach 80-tych nie trudno, by przenieść się do współczesności. Odtąd Mama z Inką używają szklanek z koszyczkiem wtedy, gdy chcą przeżyć przygodę lub uciec od trosk. Podróże w czasie pozwalają im zrozumieć (a nawet zmienić) przeszłość oraz docenić to, co mają.

Poznaj tajemnice pracy nad książką na facebookowej stronie Szklanki z koszyczkiem.

Kup Szklankę z koszyczkiem w wersji papierowej lub elektronicznej

Organizujesz spotkania autorskie, warsztaty literackie, a może masz inną propozycję współpracy? Napisz do mnie.